Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 15207228



*

nr 1520 7228


Petter Thoen

(f. 1943), Norge


Bladets mått: 32x46 cm. Färglitografi, bildmått: 26x40 cm, oramat löst blad


Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 februari 2023
kl 20:06:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/2 18:07:42 1      150 kr
2/2 20:49:04 2      300 kr
3/2 06:32:41 3      300 kr
3/2 06:32:41 2      300 kr (Budbetjänt)
3/2 13:24:56 4      350 kr
5/2 22:10:11 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Petter Thoen

Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.

Läs mer om Petter Thoen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa norge norsk petter thoen skandinavien skandinavisk
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr